objednat inzerát
Městovické noviny

Necelé paničky městovické

26.6. 2014 14:57

Dlouhé roky zahálel divadelní sál naší obce. V prosinci roku 2013 se však daly věci do pohybu. V naší obci vznikl nový amatérský divadelní spolek Měšec. Ten pod vedením zkušeného matadora prken, která znamenají svět, pana Ladislava Štěpničky (zasloužilého umělce, pozn. autora), který má u nás v Městovicích chalupu, připravil veselý divadelní kus Veselé paničky městovické.

Premiéra nového představení proběhla tuto sobotu. Čert tomu ale chtěl a do elektrické skříně v ovládacím pultu technika divadla pana Křečka, se za ta léta zahálky pustily myši. „Překousaly kabely a odnesli si nějaké ty čudlíčky,“ uvedl zklamaný Křeček.

V polovině představení se tak na herce ochotnického souboru snesla z hůry nově pověšená opona. „Asi chytla od svící“ sdělil nám k celé věci předseda Měšce doktor Spálený. Narychlo přivolaní hasiči celou scénu i s kulisy postříkali vodou.

Z Veselých paniček městovických se tak pod přívaly vody a rozteklých anilinových barviček stala fraška. Přesto je nutné ocenit především výkon režiséra Štěpničky, který nakonec přidal obligátní tři děkovačky.

Stanislav Městorád, starosta města


Fotogalerie

panicky.jpg
objednat inzerát