objednat inzerát
Městovické noviny

Započala rekonstrukce náměstí

26.6. 2014 14:57

V pondělí se sešli zastupitelé Městovic při slavnostní údálosti. Starosta města pan Novotný odhalil základní stavební kámen nové kašny. Kašna, kterou navrhl akademický sochař Antonín Veverka, bude dominantou nového náměstí. Na oživení veřejného prostoru dostali Městovice v roce 2013 grant z fondu Evropské unie ve výši 150 milionů korun.

V pondělí se sešli zastupitelé Městovic při slavnostní údálosti. Starosta města pan Novotný odhalil základní stavební kámen nové kašny. Kašna, kterou navrhl akademický sochař Antonín Veverka, bude dominantou nového náměstí. Na oživení veřejného prostoru dostali Městovice v roce 2013 grand z fondu Evropské unie ve výši 150 milionů korun.

Slavnostnímu započetí prací přihlížel i zmíněný architekt Veverka. Mohl tak sledovat veliké nadšení a vychutnat si potlesk stovky přihlížejících. Rekonstrukce náměstí potrvá do července příštího roku. Vzhledem k probíhajícím pracem bude stanovena objízdná trasa vedoucí přes ulice Reisova a Jiráskova. Omlouváme se všem občanům za komplikace, ale pevně věříme, že kašna a celé náměstí se stanou novou dominantou města a přilákají do Městovic turisty a oživí tak cestovních ruch v našem městě.

Bořek Vápeník, místostarosta


Fotogalerie

namesti.jpg
objednat inzerát